Столичен Омбудсман

Подайте жалба

Документи

Екип

Дейности

Бюлетин

Въпроси и отговори

График на изнесените приемни на Обществения посредник на територията на Столична община през 2018 година

 

ГРАФИК

НА ИЗНЕСЕНИТЕ ПРИЕМНИ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ ПОСРЕДНИК

НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА

ПРЕЗ 2018 ГОДИНА

Район/кметство

Дата

 

Начален час

Адрес

 

Месец АПРИЛ

Кметство

с. Иваняне

18.4.2018 г.

сряда

11.00 ч.

Иваняне

ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 58

Кметството

Кметство

с. Клисура

18.4.2018 г.

сряда

12.00 ч.

Клисура  ул. „Балканска“ № 5

Сградата на кметския наместник

Район

БАНКЯ

18.4.2018 г.

сряда

13.00 ч.

гр. Банкя  ул. „Цар Симеон“ № 1

Районна администрация

Кметство

с. Мало Бучино

23.4.2018 г.

понеделник

10.00 ч.

Мало Бучино ул. „Никола Петков“ № 7

Кметството

Квартал

Горна баня

24.4.2018 г.

вторник

10.00 ч.

кв. Горна баня ул. „Урал“ № 2

 

Квартал

Суходол

24.4.2018 г.

вторник

11.30 ч.

кв. Суходол                                                  ул. „Овчо поле“ № 26

 

Район

ОВЧА КУПЕЛ

25.4.2018 г.

сряда

14.00 ч.

бул. „Цар Борис III“

№ 136 В

Районна администрация заседателна зала

Месец МАЙ

Район/кметство

Дата

 

Начален час

Адрес

 

Кметство

с. Долни Богров

14.5.2018 г.

понеделник

10.00 ч.

Долни Богров, ул. „1“ № 31

Кметството

Кметство

с. Горни Богров

14.5.2018 г.

понеделник

11.00 ч.

 Горни Богров,  ул.“Трети март“ № 11

Кметството

Квартал

Сеславци

15.5.2018 г.

вторник

10.00 ч.

Сеславци ул. „Стара планина“ № 47

Кметството

Квартал

Кремиковци

15.5.2018 г.

вторник

11.00 ч.

кв. „Кремиковци“ ул. „Радивоя“ № 6

Кметството

Квартал

Враждебна

16.5.2018 г.

сряда

10.00 ч.

кв. Враждебна, ул. „8“ № 42

Кметството

Квартал

Челопечене

16.5.2018 г.

сряда

11.00 ч.

кв.Челопечене                                    

ул. „Ангел Маджаров“ № 70

Кметството

Кметство

гр. Бухово

17.5.2018 г.

четвъртък

10.00 ч.

Бухово ул. „Никола Бонев“ № 4

Кметството

Кметство

с. Яна

17.5.2018 г.

четвъртък

11.00 ч.

Яна  ул. „Васил Левски“ № 24

Кметството

квартал

Ботунец

18.5.2018 г.

петък

10.00 ч.

Ботунец, ул. „Зорница“ № 2

Кметството

Кметство

с. Желява

18.5.2018 г.

петък

11.30 ч.

Желява, ул. „Стоян Мечката“ № 2

Кметството

Район

КРЕМИКОВЦИ

18.5.2018 г.

петък

13.00 ч.

ул. „Челопешко шосе“ № 267,  вх. Б

Районна администрация, зала № 22

Район/кметство

Дата

 

Начален час

Адрес

 

Кметство

с. Бусманци

30.5.2018 г.

сряда

10.00 ч.

Бусманци ул. „Елин Пелин“ № 1

Кметството

Район

ИСКЪР

31.5.2018 г.

четвъртък

10.00 ч.

жк „Дружба 1“,

ул. „Кръстьо Пастухов“ № 18

Районна администрация,                стая 301

Месец ЮНИ

Кметство

с. Лозен

4.6.2018 г.

понеделник

9.30 ч.

Лозен, ул. „Съединение“ № 112

Кметството

Кметство

с. Бистрица

6.6.2018 г.

сряда

9.30 ч.

Бистрица, ул. „Никола Крушкин-Чолака“ № 34

Кметството

Кметство

с. Железница

6.6.2018 г.

сряда

11.00 ч.

Железница, ул. „Плана планина“ № 1

Кметството

 

с. Плана

6.6.2018 г.

сряда

12.00 ч.

Плана, махала „Чаршийска“

Сградата на кметското наместничество

Кметство

с. Герман

7.6.2018 г.

четвъртък

10.00 ч.

Герман,                                                             ул."Патриарх Герман" № 31

Кметството

Кметство

с. Кривина

13.6.2018 г.

сряда

9.30 ч.

Кривина, ул. „Старата река“ № 16

Кметството

Кметство

с. Казичене

13.6.2018 г.

сряда

11.00 ч.

Казичене, ул. „Цар Борис III“ № 5

Кметството

Район/кметство

Дата

 

Начален час

Адрес

 

Кметство

с. Долни Пасарел

20.6.2018 г.

сряда

9.30 ч.

Долни Пасарел, ул. „Ракита“ № 2

Кметството

Кметство

с. Кокаляне

21.6.2018 г.

четвъртък

9.30 ч.

Кокаляне, ул. „Кръстан Младенов“  № 1

Кметството

Район

ПАНЧАРЕВО

21.6.2018 г.

четвъртък

11.00 ч.

Панчарево, ул. „Самоковско шосе“    № 230

Районна администрация,  ет.3, кабинет 306

Месец   ЮЛИ

Квартал

Симеоново

2.7.2018 г.

понеделник

9.30 ч.

кв.Симеоново,                                          бул. „Симеоновско шосе“ № 168

Приемна на координатора

Квартал

Драгалевци

2.7.2018 г.

понеделник

11.00 ч.

кв. Драгалевци, ул. „Цар Крум“ № 6-8

Приемна на координатора

Квартал

Бояна

3.7.2018 г.

вторник

9.30 ч.

кв. Бояна, ул. „Белите брези“ № 9

Приемна на координатора

Квартал

Княжево

3.7.2018 г.

вторник

11.00 ч.

кв. Княжево,                                                бул. „Цар Борис III“ № 284

Приемна на координатора

Кметство

с. Владая

4.7.2018 г.

сряда

9.30 ч.

Владая ,ул. „Елен“ № 19

Кметството

Кметство

с. Мърчаево

4.7.2018 г.

сряда

11.00 ч.

Мърчаево, ул. „Черешова градина“   № 1

Кметството

Район/кметство

Дата

 

Начален час

Адрес

 

Квартал

Павлово

5.7.2018 г.

четвъртък

10.00 ч.

ул. „Кота 1050“ № 8

Приемна на координатора

Район

ВИТОША

6.7.2018 г.

петък

10.00 ч.

ул. „Слънце“ № 2

Районна администрация, ет. 1, стая  5

Месец  СЕПТЕМВРИ

Кметство

с. Балша

17.9.2018 г.

понеделник

10.00 ч.

Балша ,ул. „Васил Левски“ № 1

Кметството

Кметство

с. Доброславци

17.9.2018 г.

понеделник

11.30 ч.

Доброславци, пл. „Мегдана“ № 2-а

Кметството

Кметство

с. Житен

18.9.2018 г.

вторник

10.00 ч.

Житен ,ул. „Житница“ № 24

Кметството

Кметство

с. Мировяне

18.9.2018 г.

вторник

11.30 ч.

Мировяне ,ул. „Любимец“ № 1

Кметството

Кметство

с. Подгумер

19.9.2018 г.

сряда

10.00 ч.

Подгомер ,ул. „Стара планина“ № 23

Кметството

Кметство

с. Войнeговци

19.9.2018 г.

сряда

11.30 ч.

Войнеговци ,ул. „Спортист“ № 14

Кметството

Кметство

с. Локорско

20.9.2018 г.

четвъртък

10.00 ч.

Локорско ,ул. „Евлоги Тодоров“ № 19

Кметството

Кметство

с. Чепинци

20.9.2018 г.

четвъртък

11.30 ч.

Чепинци ,пл. „Стоян Овчаров“

Кметството

Район/кметство

Дата

 

Начален час

Адрес

 

Кметство

с. Негован

21.9.2018 г.

петък

9.30 ч.

Негован, ул. „Васил Левски“ № 35

Кметството

Кметство

с. Световрачене

21.9.2018 г.

петък

10.30 ч.

Световрачене ,ул. „Софийска“ № 36

Кметството

Кметство

с. Кубратово

21.9.2018 г.

петък

11.30 ч.

Кубратово ,пл. „Куманица“

Кметството

Кметство

с. Кътина

25.9.2018 г.

вторник

10.00 ч.

Кътина, ул. „Сливница“ № 27

Кметството

Район

НОВИ ИСКЪР

25.9.2018 г.

вторник

11.30 ч.

гр. Нови Искър, ул. „Искърско дефиле“ № 123

Районна администрация

Месец  ОКТОМВРИ

Кметство

с.Волуяк

4.10.2018 г.

четвъртък

9.30 ч.

Волуяк, ул. „Зорница“ № 43

Кметството

Кметство

с.Мрамор

4.10.2018 г.

четвъртък

11.00 ч.

Мрамор, пл. „Св. Иван Рилски“ № 1

Кметството

Район

ВРЪБНИЦА

5.10.2018 г.

петък

10.30 ч.

бул.  „Хан Кубрат“, бл. 328, вх. Б

Районна администрация,                   ет. 1, фронт-офис 104

Квартал

Илиянци

9.10.2018 г.

вторник

10.00 ч.

 Илиенци, бул. „Рожен“ № 61

Народно читалище „Отец Паисий 1930“

Квартал

Требич

9.10.2018 г.

вторник

11.00 ч.

Требич, ул. „Спортист“ № 27

Народно читалище „Просвета“

Район/кметство

Дата

 

Начален час

Адрес

 

Район

НАДЕЖДА

9.10.2018 г.

вторник

12.00 ч.

ул. „Кирил Дрангов“ № 55

Районна администрация,  заседателна зала, ет. 3

Квартал

Горубляне

16.10.2018 г.

вторник

13.00 ч.

Горубляне,  ул. „Витоша“ № 2

Кабинет на пълномощника на кмета на район „Младост“

Район

МЛАДОСТ

16.10.2018 г.

вторник

15.00 ч.

жк „Младост 3“,  бул. „Свето Преображение“ № 1

Районна администрация,                  стая 101

Район

СТУДЕНТСКИ

18.10.2018 г.

четвъртък

10.00 ч.

жк „Студентски град“  бл. 5

Районна администрация, Заседателна зала, ет.1

Район

ИЗГРЕВ

23.10.2018 г.

вторник

10.00 ч.

ул. „Атанас Далчев“ № 12

Районна администрация, Заседателна зала, ет. 2

Район

КРАСНА ПОЛЯНА

24.10.2018 г.

сряда

15.00 ч.

бул. „Освобождение“ № 25

Районна администрация,                 ет. 2, стая 212

Район

ВЪЗРАЖДАНЕ

29.10.2018 г.

понеделник

9.30 ч.

бул. „Александър Стамболийски“ № 62

Районна администрация,                   ет. 2, зала 6

Район

ИЛИНДЕН

30.10.2018 г.

вторник

13.00 ч.

жк „Захарна фабрика“,  ул. „Билянини извори“

 № 10

Районна администрация, заседателна зала, ет. 4,

 № 421

Месец   НОЕМВРИ

Район

ЛЮЛИН

6.11.2018 г.

вторник

10.00 ч.

бул. „Захари Стоянов“

 № 15

Районна администрация, заседателна зала № 8

Район/кметство

Дата

 

Начален час

Адрес

 

Район

ПОДУЯНЕ

8.11.2018 г.

четвъртък

10.00 ч.

ул. „Плакалница“ № 51, бл. 59

Районна администрация,                            ет. 3, стая 321

Район

СЛАТИНА

9.11.2018 г.

петък

10.00 ч.

бул. „Шипченски проход“ № 67

Районна администрация,                стая 111

Район

СРЕДЕЦ

13.11.2018 г.

вторник

10.00 ч.

ул. „Леге“ № 6

Районна администрация, заседателна зала, ет. 2

Район

ТРИАДИЦА

16.11.2018 г.

петък

10.00 ч.

ул. „Алабин“ № 54

Районна администрация, Приемна - стая 206, ет. 2

Район

ОБОРИЩЕ

20.11.2018 г.

вторник

11.00 ч.

бул. „Мадрид“ № 1, вход откъм бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“

Районна администрация, зала за граждани с увреждания

Район

ЛОЗЕНЕЦ

21.11.2018 г.

сряда

10.00 ч.

бул. „Васил Левски“ № 2

Районна администрация, заседателна зала, ет. 7

Район

СЕРДИКА

23.11.2018 г.

петък

10.00 ч.

бул. „Княгиня Мария Луиза“ № 88

Районна администрация,зала „Приемна“, ет. 4

Район

КРАСНО СЕЛО

27.11.2018 г.

вторник

10.00 ч.

бул. „Цар Борис III“ № 124

Районна администрация                  зала, ет. 2





Място

Дата на приемната

Начален час

   

Район

Средец

19

юни

понеделник

10.00 ч.

   

Район

Красно село

21

юни

сряда

10.00 ч.

   

Район

Възраждане

26

юни

понеделник

9.30 ч.

   

Район

Оборище

27

юни

вторник

11.00 ч.

   

Район

Сердика

30

юни

петък

10.00 ч.

   

Район

Подуяне

4

юли

вторник

14.00 ч.

   

Район

Слатина

6

юли

четвъртък

10.00 ч.

   

Район

Изгрев

10

юли

понеделник

10.00 ч.

   

Район

Лозенец

12

юли

сряда

10.00 ч.

   

Район

Триадица

13

юли

четвъртък

10.00 ч.

   

Район

Красна поляна

17

юли

понеделник

15.00 ч.

   

Район

Илинден

19

юли

сряда

13.00 ч.

   

Район

Надежда

21

юли

петък

14.00 ч.

   

Район

Младост

26

юли

сряда

15.00 ч.

   

Район

Студентски

27

юли

четвъртък

10.00 ч.

   

Район

Искър

2

август

сряда

 11.30 ч.

   

Кметство

с. Бусманци

2

август

сряда

10.00 ч.

   

Район

Витоша

4

август

петък

10.00 ч.

   

Кметство

с. Владая

3

август

четвъртък

11.30 ч.

   

Кметство

с. Мърчаево

3

август

четвъртък

 10.00 ч.

   

Район

Овча купел

7

септември

четвъртък

14.00 ч.

   

Кметство

с. Мало Бучино

4

септември

понеделник

10.00 ч.

   

Квартал

Горна баня

5

септември

вторник

10.00 ч.

   

Квартал

Суходол

5

септември

вторник

11.30 ч.

   

Район

Люлин

12

септември

вторник

14.00 ч.

   

Район

Банкя

13

септември

сряда

13.00 ч.

   

Кметство

 с. Иваняне

13

септември

сряда

10.00 ч.

   

Кметско наместничество

с. Клисура

13

септември

сряда

11.30 ч.

   

Район

Панчарево

29

септември

петък

13.00 ч.

   

Кметство

с. Лозен

21

септември

четвъртък

9.30 ч.

   

Кметство

с. Кривина

26

септември

вторник

9.30 ч.

   

Кметство

с. Казичене

26

септември

вторник

11.00 ч.

   

Кметство

с. Кокаляне

27

септември

сряда

9.30 ч.

   

Кметство

с. Долни Пасарел

27

септември

сряда

11.00 ч.

   

Кметство

с. Герман

28

септември

четвъртък

10.00 ч.

   

Кметство

с. Бистрица

29

септември

петък

9.30 ч.

   

Кметство

с. Железница

29

септември

петък

11.00 ч.

   

Кметско наместничество

с. Плана

29

септември

петък

12.00 ч.

   

Район

Кремиковци

10

октомври

вторник

14.00 ч.

   

Кметство

с. Яна

3

октомври

вторник

9.30 ч.

   

Кметство

гр. Бухово

3

октомври

вторник

11.00 ч.

   

Квартал

Ботунец

4

октомври

сряда

9.30 ч.

   

Кметство

с. Желява

4

октомври

сряда

11.00 ч.

   

Квартал

Кремиковци

5

октомври

четвъртък

9.30 ч.

   

Квартал

Сеславци

5

октомври

четвъртък

11.00 ч.

   

Кметство

с. Долни Богров

9

октомври

понеделник

9.30 ч.

   

Кметство

с. Горни Богров

9

октомври

понеделник

11.30 ч.

   

Квартал

Враждебна

10

октомври

вторник

11.00 ч.

   

Квартал

Челопечене

10

октомври

вторник

12.30 ч.

   

Район

Нови Искър

23

октомри

понеделник

11.30 ч.

   

Кметство

с. Балша

16

октомври

понеделник

10.00 ч.

   

Кметство

с. Доброславци

16

октомври

понеделник

11.30 ч.

   

Кметство

с. Житен

17

октомври

вторник

10.00 ч.

   

Кметство

с. Мировяне

17

октомври

вторник

11.30 ч.

   

Кметство

с. Подгумер

18

октомври

сряда

10.00 ч.

   

Кметство

с. Войнeговци

18

октомври

сряда

11.30 ч.

   

Кметство

с. Локорско

19

октомври

четвъртък

10.00 ч.

   

Кметство

с. Чепинци

19

октомври

четвъртък

11.30 ч.

   

Кметство

с. Негован

20

октомври

петък

9.30 ч.

   

Кметство

с. Световрачене

20

октомври

петък

10.30 ч.

   

Кметство

с. Кубратово

20

октомври

петък

11.30 ч.

   

Кметство

с. Кътина

23

октомври

понеделник

10.00 ч.

   

Район

Връбница

31

октомври

вторник

10.30 ч.

   

Кметство

с. Волуяк

30

октомври

понеделник

9.30 ч.

   

Кметство

с. Мрамор

30

октомври

понеделник

11.00 ч.

   

 

 

 

 

 

 

   


За изнесените приеми не е необходимо предварително записване. Ако все пак желаете да се запишете и да посочите конкретния проблем, по който очаквате съдействие, се свържете с Приемната на обществения посредник на тел. 02 987 13 41.

Адрес Помещение  Начален час   Дата

Район ''Средец''

ул. "Леге" № 6   

 Зала – ет. 1   10 ч.
 16 март 2016 г.

Район ''Красно село''
бул. "Цар Борис III" № 124

 Зала – ет. 2         10 ч.
 24 март 2016 г. 

Район ''Възраждане''
бул. "Ал. Стамболийски" № 62

Зала 6, етаж 2         10 ч.
 30 март 2016 г.

Район ''Оборище''
бул. "Мадрид" № 1

Приемна, приземен етаж         10 ч.  5 април 2016 г.

Район ''Сердика''
бул. "Кн. Мария Луиза" № 88

 Зала "Приемна" ет. 4         10 ч.
 12 април 2016 г. 

Район ''Подуяне''
ул. "Плакалница" № 51, бл. 59

      стая 321 – ет. 3         10 ч.
 20 април 2016 г.

Район ''Слатина''
бул. "Шипченски проход" № 67

зала 308 – ет. 3         10 ч.

26 април 2016 г.

Район ''Изгрев''

ул. "Атанас Далчев" № 12

 Заседателна зала         10 ч.

3 май 2016 г.

Район ''Лозенец''
бул. "Васил Левски" № 2

Заседателна зала
 ет. 7
        10 ч. 11 май 2016 г.

Район ''Триадица''
ул. "Алабин" № 54

стая 206 – ет. 2         10 ч.

14 май 2016 г.

Район ''Красна поляна''
бул. "Освобождение" № 25

Приемна
стая 212, ет.2
        10 ч. 1 юни 2016 г.

Район ''Илинден''
жк "Захарна фабрика",
ул. "Билянини извори", № 10, вх. Б

Заседателна зала
 ет. 4, ст. 421
        10 ч.

 31 май 2016 г.

Район ''Надежда''

ул. "Кирил Дрангов" № 55

Конферентна зала
ет. 3, стая  308
        10 ч. 6 юни 2016 г.

Район ''Младост''
бул. "Свето Преображение" № 1

Приемна стая 101
 ет. 1
        10 ч. 21 юни 2016 г.

Район ''Студентски''
жк ''Студентски град'', бл. 5, ет. 3

Заседателна зала
ет. 1
        10 ч. 28 юни 2016 г.

Район ''Люлин"
бул. ''Захари Стоянов'' № 15

 Заседателна зала № 8 
 ет. 1
        10 ч.  21 септември 2016 г. 

Район ''ИСКЪР'' 
жк "Дружба 1", бул. "Кръстю Пастухов"
18 
стая 301 - ет. 3 10 ч. 16 юни 2016 г.

Кметство  с. Бусманци
пл. ''Елин Пелин'' № 1А
Кметството - стая 2 10 ч 14 юни 2016 г.

Район ''ВИТОША''
кв. Павлово, ул. "Слънце" № 2

Заседателна зала - ет. 2 10 ч 8 юли 2016 г.

Кметство  с. Владая
ул."Войнишко въстание" № 61
Кметството 10 ч 6 юли 2016 г.

Кметство  с. Мърчаево
ул."Черешова градина"№ 1
Кметството 10 ч 7 юли 2016 г.

Район ''БАНКЯ"
гр.Банкя, ул."Цар Симеон" № 1
Ритуална зала 10 ч 9 септември 2016 г.

Кметско наместничество
с. Клисура
Кметството  10 ч. 7 септември 2016 г.

Кметство  с. Иваняне
Кметството  10 ч. 8 септември 2016 г.

Район ''ОВЧА КУПЕЛ"
бул. "Цар Борис III" № 136 В
Заседателна зала 14 ч. 15 септември 2016 г.

Кметство с. Мало Бучино
ул. "Никола Петков" № 7
Кметството  10 ч. 13 септември 2016 г.

Квартал Горна баня

ул. "Лотос" № 17
  Клуб 10 ч. 14 септември 2016 г.

Квартал Суходол

ул. "Траян Танев" № 32
Читалище "Просвета-1927" 14 ч. 14 септември 2016 г.

Район "ВРЪБНИЦА"
жк "Надежда 3"
ул."Хан Кубрат"  бл. 328, вх. Б
 ет. 1 - фронт-офис 104  10,30 ч. 28 септември 2016 г.

Кметство  с. Волуяк
ул."Зорница" № 44
Кметството 10 ч. 26 септември 2016 г.

Кметство   с. Мрамор

пл."Свети Иван Рилски" № 1
Кметството 12 ч 26 септември 2016 г.

Район ''ПАНЧАРЕВО"
с.Панчарево,
ул."Самоковско шосе" № 230
Приемна 10 ч. 14 октомври 2016 г.

Кметство  с. Бистрица
ул."Никола Крушкин" № 34
Кметството 10 ч 3 октомври  2016 г.

Кметство   с. Железница
ул."Плана планина"
Кметството 10 ч. 4 октомври 2016 г.

Кметско наместничество с.Плана
Махала "Чаршийска"
Кметството 13 ч 4 октомври 2016 г.

Кметство с. Долни Пасарел
ул. "Ракита" № 2
Кметството 10 ч. 7 октомври 2016 г.

Кметство  с. Кокаляне
ул. "Кръстан Младенов" № 1
Кметството 13 ч. 7 октомври 2016 г.

Кметство  с. Казичене
ул. "Цар Борис III" № 5
Кметството 10 ч. 6 октомври 2016 г.

Кметство  с. Кривина
ул. "Старата река" № 16
Кметството 13 ч 6 октомври 2016 г.

Кметство  с. Герман

ул. "Патриарх Герман" № 317
Кметството 10 ч 10 октомври 2016 г.

Кметство  с. Лозен
ул. "Съединение" № 128
Кметството 13 ч. 10 октомври 2016 г.

Район ''НОВИ ИСКЪР"
гр.Нови Искър
 ул."Искърско дефиле" № 123
Приемна 9 ч. 4 ноември 2016 г.

Кметство  с. Локорско

ул."Димитър Тошков" № 24
Кметството 9,30 ч. 20 октомври 2016 г.

Кметство  с.Чепинци
пл."С.Овчаров"
Кметството 11 ч. 20 октомври 2016 г.

Кметство  с.Световрачене
ул. "Софийска" № 36
 Кметството 10 ч.
 21 октомври 2016 г.

Кметство  с. Подгумер
ул. "Стара планина" № 32А
 Кметството  10 ч 24 октомври 2016 г.

Кметство  с. Негован
ул. "Васил Левски" № 35
  Кметството  10 ч. 25 октомври 2016 г.

Кметство  с. Кубратово
пл."Куманица"
Кметството 10 ч 26 октомври 2016 г.

Кметство  с. Кътина
Площад № 1
Кметството 10 ч 27 октомври 2016 г.

Кметство  с. Мировяне
ул. "Любимец" № 1
Кметството 10 ч 28 октомври 2016 г.

Кметство  с. Балша
ул. "Васил Левски" № 1
Кметството 10 ч. 31 октомври 2016 г.

Кметство  с. Войняговци
ул. "Спортист" № 14
 Кметството  10 ч.  1 ноември 2016 г.

Кметство  с. Доброславци
пл."Мегдана" № 2А
 Кметството 10 ч.
2 ноември 2016 г.

Кметство  с. Житен

ул. "Житница" № 24
Кметството 10 ч. 3 ноември 2016 г.

Район ''КРЕМИКОВЦИ"

кв. Ботунец - районна администрация
Зала 22 - ет. 2 13 ч 18 ноември 2016 г.

Квартал Враждебна
ул. "8" № 42
Кметството 9 ч. 7 ноември 2016 г.

Квартал Челопечене

ул. "Ангел Маджаров" № 70
 Кметството 11 ч.
7 ноември 2016 г.

Кметство  кв. Ботунец
ул. "Зорница" № 2
Кметството 9 ч 9 ноември 2016 г.

Кметство  с. Желява
ул. "Стоян Мечката" № 2
Кметството 11 ч. 9 ноември 2016 г.

Кметство  гр. Бухово
ул. "Никола Бонев" № 4
Кметството 10 ч. 10 ноември 2016 г.

Кметство  с. Яна
ул. "Васил Левски" № 24
Кметството 12 ч. 10 ноември 2016 г.

Квартал Кремиковци
ул. "Радивоя" № 6
Кметството 9 ч.  15 ноември 2016 г.

Квартал Сеславци
ул. "Стара планина" № 47
Кметството 11 ч.  15 ноември 2016 г.

Кметство  с. Горни Богров
ул. "3-ти март" № 11
Кметството 9 ч. 18 ноември 2016 г.

Кметство  с. Долни Богров

ул. "1" № 31
Кметството 11 ч. 18 ноември 2016 г.


Общественият посредник Лилия Христова организира среща с представители на граждански организации на тема „Обществените обсъждания в Столична община – как да подобрим процеса“. Срещата ще се проведе на 25 ноември, сряда, от 17 ч. в сградата на Столична община, ул. „Московска“ № 33, зала № 1, етаж 2.


Потвърждение за участие на по един представител от организация до 24 ноември включително, на е-поща ombudsman@sofia.bg или на телефони 02/9873449, 02/9871341.(Подробности за срещата четете в бр. 2 на електронния бюлетин.)


Гражданско участие в местното самоуправление

Общественият посредник ще организира среща с граждански организации за споделяне и обсъждане на предложения за изменение на Наредбата за реда и начина за провеждане на обществените обсъждания в Столичната община. До 30 октомври желаещите организации могат да потвърдят участие в предложената среща и да посочат по един представител на и-мейл ombudsman@sofia.bg След уточняване на броя участници ще се уточнят датата и часът за провеждане на срещата.

Необходима ли е промяна в действащата наредба?

Често при обществени обсъждания, провеждани от Столична община, които са изцяло съобразени с действащиата нормативна рамка, у гражданите остава усещане за непрозрачност, формално процедура, неприемане на предложения и становища и липса на обратна връзка с какви мотиви те биват отхвърляни. Обсъжданията се провеждат предимно в работно време, когато малка част от заинтересованите хора имат възможност да присъстват. Съобщенията за тях често се публикуват 2-3 дни преди насрочената дата и това затруднява подготовката на желаещите да участват, включително и да отбележат датата в своя график. Целта на срещата е да се чуе мнението на обществеността и да се подготвят предложения за актуализиране на наредбата, в съответствие с обоснованите очаквания за прозрачно и отворено към гражданите управление.

Изводи и препоръки в резултат на изнесените приемни в кметствата


В писмо до кмета на Столична община и председателя на Столичния общински съвет общественият посредник обобщава основните проблеми, споделени по време на изнесения прием в кметствата. Отправени са препоръки за осигуряване на равнопоставен достъп на всеки гражданин до общинските служби и услуги:
Да се предвидят средства в бюджета за 2016 г. на Столична община за осигуряване в административните сгради на кметствата на достъп за хора с увреждания, в съответствие с изискванията на чл. 32 от Закона за интеграция на хората с увреждания, чл. 169, ал. 2 от Закона за устройство на територията, Наредбата за административното обслужване, Наредба № 4 от 1 юли 2009 г. за проектиране, изпълнение и поддържане на строежите в съответствие с изискванията за достъпна среда на населението, включително за хората с увреждания и Наредбата на СОС за изграждане на общодостъпна среда в гр. София.
Да се потърси съдействие от СДВР за осигуряване на повече на брой и редовно патрулиращи полицаи и постоянно отворени приемни на РУП в селата – за опазване на сигурността и обществения ред и намаляване на криминалните прояви.
Да се потърсят оптимални варианти за маршрутите и честотата по автобусни линии № 18 и № 20 към Локорско, Чепинци и Негован; № 28 от Мрамор до Нови Искър; да се преразгледат съществуващите транспортни схеми и се поставят пешеходни светофари или повдигнати пешеходни пътеки на рискови за пресичане места, посочени от кметовете на кметства.

Уважаеми столичани,


През месеците юни и юли общественият посредник на територията на Столична община Лилия Христова ще приема граждани в кметствата. Приемът ще се извърши според публикувания график, който предстои да се допълни:

 

Район

Кметство

Дата/Час

„Банкя“

Иваняне

26.6.2015г./9:30-11:30ч.

Клисура

26.6.2015г./12:00-14:00ч.

„Витоша“

Владая

 17.6.2015г./17:00-18:00ч.

Мърчаево

18.6.2015г./17:00-18:00ч.

„Връбница“

Волуяк

25.6.2015г./12:00-13:30ч.

Мрамор

Коментари(5468)